Pastāvīgu vēdera uzpūšanos var izraisīt nopietnas saslimšanas, taču nereti šīs problēmas cēlonis meklējams nepareizi izvēlētā uzturā vai ikdienas ieradumos. Tādā gadījumā to novērst palīdzēs atbilstoša ēdienkarte.
Uzpūties vēders var signalizēt par dažādām veselības problēmām – gremošanas sistēmas traucējumiem, olnīcu cistu, kā arī dažādām hormonālām izmaiņām. Ja vēdera uzpūšanās ir regulāra parādība, nepieciešams konsultēties ar ārstu, lai kopīgi meklētu tās cēloni. Tomēr visbiežāk vēdera pūšanos rada apēstie pārtikas produkti, dažādas pārtikas alerģijas, laktozes nepanesamība, steidzīga ēšana, smēķēšana vai pirmsmenstruālais sindroms.

Iekļauj ēdienkartē produktus, kas novērš vēdera uzpūšanos un labvēlīgi iedarbojas uz gremošanas sistēmu.

 

Ūdens

Izvairies no gāzētiem un saldinātiem dzērieniem – tie situāciju pasliktinās. Labāk izdzer glāzi tīra, negāzēta ūdens. Ņem vērā, ka ūdens jādzer uzmanīgi – dzerot to lieliem malkiem, vēderā nonāks gaiss, kas ir viens no galvenajiem vēdera uzpūšanās cēloņiem.

 

 

Rozīnes

 

Rozīnes organisms pārstrādā vieglāk nekā svaigus augļus. Tās aizņem mazāk vietas gremošanas traktā, tādējādi mazinot vēdera pūšanos.

 

 

Rozmarīns

 

Šī garšviela ne tikai piedos tavam ēdienam jaunas garšas nianses, bet arī palīdzēs novērst vēdera pūšanos. Izmanto rozmarīnu, aizstājot ar to piparus un ķiplokus.

 

 

Banāni

 

Ja tavu vēdera pūšanos, izraisījis pārmērīgs daudzums sāls, to novērsīs banāni. To sastāvā esošais kālijs līdzsvaros uzņemto sāls daudzumu.

 

 

Arbūzs

 

Tā kā arbūza lielāko daļu veido ūdens, tas ir lielisks dabiskais diurētiķis – produkts ar urīndzenošām īpašībām. Tāpat tas satur kāliju, kas ļaus kontrolēt vēdera pūšanos.

 

 

Selerija

 

Selerijas uzlabo zarnu darbību, kontrolējot organisma izdalītās gāzes. Tāpat to sastāvā esošais ūdens palīdz attīrīt organismu.

 

 

Kurkuma

 

Šis ingveru dzimtas augs ir ne tikai populāra ēdiena piedeva, bet arī vērtīgs ārstniecisks līdzeklis . Šī garšviela Āzijā bieži tiek izmantota kuņģa darbības traucējumu ārstēšanai.

 

 

Jogurts bez piedevām

 

Jogurts ar vērtīgajām baktērijām normalizēs zarnu mikrofloru, uzlabos zarnu trakta darbību un tādējādi arī mazinās vēdera pūšanos.

 

 

Rīsi

 

Rīsi un rīsu milti ir lieliska alternatīva kviešu, auzu un kukurūzas miltiem un kartupeļiem – tie tiek pilnīgi pārstrādāti zarnās.

 

 

Ingvers

 

Mazini vēdera pūšanos, iedzerot tasi ingvera tējas, kas palīdz kliedēt vēderā uzkrājušās gāzes un nomierina gremošanas sistēmu.

 

 

Avots: https://medicine.lv