2421458561_a378d55663Atbildot uz daudzu manu lasītāju jautājumiem, ko es domāju par “Stochkolm diētu”?
Jau labu laiku sociālajos tīklos, dažādās interneta lapās, acīs krīt uzkrītoša reklāma par „brīnumnotievēšanas diētu” ar daudzām pozitīvām, it kā  viņu „ klientu”  atsauksmēm. Klientu, kuriem, kā mēs jau zinām, ar to visu nav nekāda sakara ar šo diētu.  Arī savā blogā redzu, ka liela daļa manu lasītāju tajā nokļūst ar šiem vārdiem “Stockholmas diēta”. Biju patiesi pārsteigta, kad uzzināju, ka man kāda tuvu pazīstama sieviete atzinās, ka arī viņu esot  „paķērušas” šīs reklāmas , un viņa pasūtīja sev notievēšanas plānu. Un, kā gan ne – ja to visu papildina ar efektīvām „ pirms” un „ pēc” bildītēm”. Izlasīju šīs sievietes pirmās nedēļas diētas plānu pirmajam tievēšanas kursam. To izlasot man vienkārši nebija ko teikt. Gribas vien pajautāt, kurš ir šīs diētas autors un kādi apsvērumi vadīja šo personu, kad kaut ko tādu sarakstīja? Intereses pēc parēķināju arī katras dienas uzturvērtību. Ziniet? Tas ir pilnīgs, atvainojiet, “bulšits”!   Diēta ir pilnīgi nepamatota un absurda. Es  katru gadu (jau 12 gadu garumā), gatavojoties fitnesa sacensībām arī “tievēju” (žāvējos”). Tievēju par 7-8 kg. Bet nekad mana dienas kaloritāte nav bijusi zemāka par 1200 kcal (pat savā vevumā 50 gados – bet mēs zinām, ka jo lielāks vecums, jo mazāk kcal pienākas) , un nekad brokastu vietā man nav bijusi auksta duša…. Un tievēju viegli, bez problēmām, bez sliktas pašsajūtas.
Stocholm diēta: neietver sevī, pat minimālāko vajadzīgo uzturvielu uzņemšanu dienas laikā. 800-1000 kcal dienā – jūs domājiet, ka tas ir pietiekoši? Ja sievietes vidējā vielmaiņa, neņemot vērā viņas ikdienas fiziskās aktivitātes (jāņem vērā arī sievietes vecums) ir vismaz  1500 kcal!? Bet te nav pat  1000 kcal. Cik ilgi organisms to spēs izturēt? Vienu nedēļu, divas? Nu, ja, esiet stipra savā gribā, tad beidzot ieturēt šo diētu – jā, alleluja – jūs patiešām samazinājāt svaru par 3…5…7 kg!  Nu, protams, ar šādu kcal daudzumu notievēs jebkurš! Bet tādēļ, jau nav jāmaksā nauda. Tā nav nekāda brīnumdiēta. To pašu var ikviens no jums: vienkārši, samaziniet savas ēdienreizes, esiet pusbadā un viss notiks. Bet cik tas ir veselīgi un cik ilgi jūs to zaudēto svaru noturēsiet?
Jā, es zinu, zinu, ka daudziem galvenais ir: ka tikai  zaudēt to lieko svaru, bet neviens neaizdomājas: un kas būs tālāk? Tad notiks tas, ko sauc par yo-yo efektu. 100%!!! Svars atgriezīsies 100% un vēl dubultā.  (par to variet palasīt šeit: https://www.edunsporto.lv/?p=7656, un šeit: https://www.edunsporto.lv/?p=3453, un vēl visu par drošu, veselīgu tievēšanu variet lasīt sadaļā “Svara samazināšana” https://www.edunsporto.lv/?cat=4 ).

Mans viedoklis: nemaz nemēģiniet, nesāciet šo diētu, bet vienkārši samaziniet savas ikdienas porcijas, izvēlieties labākos, veselīgākos produktus, kas bagāti olbaltumvielām, šķiedrvielām, vitamīniem, minerālvielām, amaziniet cukura uzņemšanu un esiet aktīvāki savās ikdienas gaitās, passportojiet! Nekas nebūs labāks, efektīvāks  un noturīgāks par šo komplekso pieeju! Jo jūs taču vēlaties notievēt uz visiem laikiem? Lai jums izdodas, bet, ja nesanāk, droši rakstiet man, atradīsim risinājumu.

Ar mīlestību Ineta