imagesCAXSCR7NLai atbrīvotos no liekā tauku slānīša uz vēdera ar “presītēm” vien, protams,  nebūs līdzēts. Tās vari pildīt kaut zaļš palikdams, ja nebūs sakārtota ēdienkarte (tajā nebūs kcal deficīts)  – izmaiņas  uz vēdera neredzēsiet kā savas ausis. Te lielāko lomu spēlē tieši uzturs, bet, jebkurā gadījumā,  šo vēdera daļu skaistāku, tvirtāku un stingrāku komplektā ar ēdienkarti padarīs vienkārši mājās izpildāmi vingrojumi. Kā pieredze rāda, tieši vēdera lejas daļa ir tā problemātiskākā vietiņa, kas negrib un negrib „padoties”.  Visur, viss notiek, bet ” riepiņa” kā bija, tā ir…Tātad, lai sasniegtu mērķus, gatavojieties vingrot katru dienu. Tam nav nepieciešama ne stunda, pat ne pusstunda – vien nieka 10-20 minūtes.

Iesākumā – iesildīšanās: 20-25 x noliekšanās uz priekšu, 20 x apļošana ar gurniem (vienlaicīgi ievelkot vēderu), 50 x lēcieni uz vietas (imitējot lēcienus ar lecamaukliņu).

Pārejam pie vēdera lejas daļas trenēšanas:

  • Sākumā izpildām vertikālās „ šķērītes” – guļus uz muguras, rokas gar sāniem, paceliet kājas vertikāli uz augšu. Tad nolaidiet vienu kāju lejā (teiksim, kreiso), paceliet to atkal augšā  – , tad lejā.Atkārtojiet šādi 20-25 x. Pēc tam to pašu atkārtojiet ar labo kāju.Vingrinājums jāveic vienmērīgā tempā, bez paātrinājumiem. Kopā 4 x pa 20-25 atkārtojumiem.
  • Nostājieties atbalstā uz rokām un kāju pirkstgaliem (it kā taisītos piepumpēties no grīdas). Labo kāju salieciet celī un pievelciet pie krūtīm un pēc tam vēzējiet to atpakaļ un uz augšu. Atkārtojiet vingrinājumu 4 x pa 20-25 atkārtojumiem ar katru kāju. Vingrinājums domāts gan preses muskulatūrai, gan muguras jostas vietai. Plus paralēli tam ieslēdzas arī kāju un gūžu muskuļi.
  • Apgulieties uz muguras. Kājas taisnas, rokas aiz galvas. Vienlaicīgi ceļam korpusu un saliektas kājas līdz krūtīm. Atgriežoties sākuma pozīcijā neliekam kājas pie grīdas, tā paliek nedaudz piepaceltas virs tās. Tādā veidā veicam 4 piegājienus pa 20-25 atkārtojumiem.

Ja iesākumā ir grūti izpildīt 4 piegājienus, sāciet ar 2-3. Ja uzreiz grūti izpildīt 20 atkārtojumus, sāciet ar mazāku ciparu, lai tie būtu kaut 15 atkārtojumi. Sekojiet līdzi sajūtām, ka vingrinājumus veiciet nevis ar kājām, bet tieši ar presi.

Tālāk šo visu varēsim jau sarežģīt papildinot vingrojumus ar  abu kāju vienlaicīgu pacelšanu un nolaišanu, „ritentiņu”, u.c.

Programmu var nedaudz papildināt to sarežģījot pēc katra preses piegājiena ar 10-15 palēcieniem.Veiksmi vingrojot!