Nostrādājot Lemon gym 3,5 gadus, beidzot treneri un darbinieki tiekamies Ziemassvētku ballītē.  Tika izsludināts arī konkurss par gardāko Zsvētku kūku. Es sākumā nebiju domājusi pieteikties, jo, Ziemassvētku gaidīšanas laiks tāpat jau ir gana steidzīgs, stresains, lai vēl domātu par kūkas cepšanu uz darbinieku ballīti. Tomēr, beigu beigās, uzzinot, ka pieteikušies tikai 4 dalībnieki, nolēmu pieteikties arī es.  Un  šoreiz atkāpjos no saviem uztura principiem, jo šī noteikti nav tā reize, lai skaitītu kcal. Un. jā, mana medus kūka kolēģiem tomēr likās visgardākā un es ieguvu 1. vietu starp 4-ām citām kūkām! Un dāvanu karti savā mīļajā Gemosā!
Sastāvdaļas
Mīkla – biskvītiem  (1490 g netto, no mīklas daudzuma sanāk 5 apļiem ( 1151 g netto, atlikums tika sacepts cepumos)
4  olas
140 g medus
280 g cukurs
180 g sviests
700 g a/l  milti
3 šķipsniņas smalkā sāls
2 tējk. sodas (6 g)
Sāļā karamele  (izmantots kopā 300 g netto)
150 g  cukurs
50 g sviests
150 g saldais krējums 12%
Sāls
Dzērveņu džemam ( izmantots kopā 320 g netto )
250 g dzērvenes
50 g ūdens
80 g cukurs
Saldinātājs
12 g kukurūzas ciete + 30 g ūdens
Saldinātājs
Krēmam (1617 g / izmantots 1500 g)
2 x 500 g krēmsiers Mascarpone “Formagia”
500 g saldais krējums (35%)
100 g pūdercukurs
16 g vaniļas cukurs (1 paciņa dr. Outher) vai vaniļas ekstrakts
Dekorēšanai: ogas
PAGATAVOŠANA
Biskvītu pagatavošana
No šī mīklas daudzuma var pagatavot kūku ar apaļiem biskvītiem (26 cm, ar  cauru vidu) vai  16 × 22 cm lielumā, sastāvošu kūku no diviem cipariem trijām kārtām.
Gatavo sāļo karameli
7. Katliņā ber cukuru un apmaisot karsē uz vidēji nelielas uguns, līdz izveidojusies tumša karamele (varētu likties, ka cukurs piedegs pie katliņa apakšas, bet, maisot un cukuru pieskatot, viss izdosies bez piedegšanas).
8. Kad cukurs pārvērties tumšā karamelīgā masā, tajā ber mazos kubiņos sagrieztu sviestu un aktīvi, aktīvi, aktīvi maisa. Pēc kādas minūtes sviests ar cukuru būs sadraudzējušies (kaut sākumā varētu likties, ka šīs divas sastāvdaļas draudzēties nemaz netaisās).
9. Karameles masā iemaisa KARSTU saldo krējumu un visu maisa, maisa, maisa, tad pievieno apmēram 3/4 – 1tējk. sāls un turpina maisīšanu (te pabrīdināšu, ka masa uz brīdi burbuļojot pacelsies uz augšu, taču vēlāk saplaks).
10. Karameli lej trauciņā un atstāj atdzist.
Gatavo dzērveņu džemu
11. Savāra dzērvenes ar cukuru, sablendē, pievieno kukurūzas cieti, uzvāra un noliek malā.
13. Gatavo balto krēmu:  traukā liek krēmsieru, saldo krējumu, pūdercukuru un vaniļas cukuru vai ekstraktu. Sastāvdaļas saputo.