Kāpēc visas detoksikācijas diētas ir vienlīdz “iedarbīgas” un ko darīt, lai palīdzētu organismam attīrīties no smagajiem metāliem, šlakvielām, konservantiem, toksīniem, un kā, nu tur vēl …

Detox ir saīsinājums no vārda “detoksikācija”, tas ir, indes neitralizēšana, ķermeņa attīrīšana no toksīniem. Medicīnā detoksikācijas procedūras tiek praktizētas intensīvajā terapijā cilvēkiem ar smagu saindēšanos ar narkotikām vai alkoholu. Šobrīd ideja par ķermeņa attīrīšanu ir kļuvusi par ienesīgu biznesu – piemēram ASV tikai detoksikācijas sulu pārdošanas apjomi vien šobrīd sasniedz ap 3 miljardiem ASV dolāru – neviens taču nevēlas palikt “netīrs no iekšpuses” 😊.

Nezinu kā Jūs, bet es noteikti nejūtos kā miskaste, kura regulāri jāiztīra, un kurš zina kā izskatās “šlakvielas”? 😊

Detoksikācijas diētu nepieciešamība tiek pamatota ar to, ka mūsu ķermenis veido toksīnus, kas ir pastāvīgi jāneitralizē un jāizvada no organisma un, ja tas netiek darīts – tiek bojāta āda, zarnas un citi iekšējie orgāni, parādās nepatīkama ķermeņa smaka, pasliktinās vispārējā labsajūta. Respektīvi – ja nebūs detox, tu jutīsies slikti un izskatīsies vēl sliktāk.

Lai apkarotu toksīnus, mums tiek piedāvātas sulas diētas, garšvielas, hidrokolonoterapija, masāžas un sauna. Visām šīm metodēm vajadzētu neitralizēt indes, kas it kā ir mūsu asinīs, attīrīt zarnas un ādu. Pēc nedēļas ilga detox kursa, krāsainu sulu kūrēm, gavēņa un intensīvām pīlinga procedūrām, cilvēki patiešām nedaudz zaudē svaru, un viņu ādas krāsa uzlabojas.

Kas tad īsti notiek? Ir veikti neskaitāmi pētījumi, kas pierāda, ka mūsu ķermenis pats ļoti labi tiek galā ar detoksikāciju un viss nevajadzīgais tiek izvadīts caur zarnām, nierēm un plaušām – mūsu aknas praktizēja detoksikāciju, jau ilgi pirms tā kļuva par naudas pelnīšanas veidu un dara to joprojām. Kaitīgo vielu (dažu hormonu, zāļu, kafijas, kosmētikas, cigarešu dūmu, izplūdes gāzu …) neitralizācija mūsu ķermenī notiek nepārtraukti.

Par detoksikāciju ir atbildīgi īpaši fermenti, kuriem palīdz vitamīni un aminoskābe glutations. Detoksikācijas rezultātā zāles un citas mums kaitīgas vielas kļūst ūdenī šķīstošas un izdalās caur nierēm vai arī kopā ar žulti nonāk zarnās un arī tiek izvadītas. Detoksikācija ir sarežģīts process – tikai no tā, ka “uzliesiet toksīniem” suliņu, lai cik arī veselīga tā Jums liktos,  tie ne neitralizēsies.

Tātad detox nedarbojas?

Jā un nē. Vājumam, neveselīgai ādai utt., var būt citi iemesli, piemēram – vitamīnu trūkums, hormonālā nelīdzsvarotība, alerģijas vai zarnu problēmas, bet ne toksīni.

Nedēļas detoksikācijas diēta var uzlabot situāciju, jo fermenti, kas “atbild” par dabisko detoksikāciju, ir aktīvi lielākā vai mazākā mērā. Zaļā tēja, bietes, tumšās ogas, dažāda veida kāposti, zaļumi un soja var šo procesu aktivizēt nodrošinot mūs ar vielām, kas ir nepieciešamas detoksikācijas sistēmas darbībai.

Bet! Vai tiešām ir vērts izdot lielas naudas summas par “konsultācijām”, “procedūrām” un “Detox produktiem” ja tieši to pašu Jūs varat panākt vienkārši ievērojot veselīga un sabalansēta uztura pamatprincipus? Vienkārši nodrošinot savu organismu ar tam nepieciešamajām uzturvielām, vitamīniem, fermentiem … katru dienu?

Ko Jūs varat darīt, lai palīdzētu ķermenim attīrīties?

Pirmkārt, izvairieties no Fast Food un pusfabrikātiem, ēdiet daudz svaigu dārzeņu un augļu – tajos esošās šķiedrvielas attīra zarnas un tādējādi palīdz darboties detoksikācijas sistēmai.

Iekļaujiet savā uzturā pārtikas produktus, kas palīdz dabiskajai detoksikācijas sistēmai darboties – bietes, ķiplokus, kāpostus, ogas, garšaugus, olas …

Esiet fiziski aktīvi – tas palīdzēs zaudēt lieko svaru tādējādi veicinot arī detoksikāciju.