SASTĀVDAĻAS
Biskvītam (16 cm)
1 ola
50 gr dabīgais jogurts
50 gr kefīrs
3 g soda
40 g pilngraudu kviešu milti
Vaniļas esence
Saldinātājs
Biskvīta piesūcināšanai
30 g kefīrs (vai piens, bet tad uzvārīts) + saldinātājs
Aveņu “džemam”
300 g avenes (man bija saldētas)
50 g ūdens
10 g kukurūzas ciete
Saldinātajs, vaniļa
Mango musam
250 g svaigais siers Ricotta (6%)
2 mango (700 g,  nomizoti, bez kauliņa, sagriezti gabaliņos)
~80 gr ūdens
25 g želatīns +120 g ūdens
Saldinātājs
Pildījumam: 240 g svaigas avenes
Augļu “līmei”
50 g ūdens +2 g agars
Bet var arī līmēt tos klāt ar kādu biezāku krēmsieru (uzsmērējot uz augļa nedaudz krēmsieru)
Dekorēšanai: 700 gr dažādas ogas, augļi (zemenes, avenes, mellenes, kumguats, apelsīns, aprikozes, vīnogas)
Želejai
800 g ūdens
40 želatīns
Citronu sula no 1/2 citrona (~60 g)
Saldinātājs
SKOČS
PAGATAVOŠANA
Tortes pamatideja ņemta no šīs receptes: https://www.youtube.com/watch?v=zBVsiyMGICI

Gatavo biskvītu
1. Sajauc visas sastāvdaļas biskvītam un cep biskvītu 16 cm diametra formā, ~ 25 minūtes 175 grādos.  Atdzesē. Biskvīta virsiņu (cepurīti) nogriež/nolīdzina.
Gatavo mango musu
2. Nomizo, sagriež gabaliņos mango. Pievieno ~ 80 g ūdeni ūdeni, saldinātāju un maisot vāra, līdz mango paliek mīksts. Sablendē biezenī. Atdzesē.
3. Aplej 25 g želatīnu ar 120 gr ūdeni un uzbriedina.
Gatavo aveņu džemu
4. Avenes liek katliņā, un karsē. Ūdenim pievieno saldinātāju, kukurūzas cieti un pievieno jau “pašķīdušajām”avenēm. Maisot karsē, līdz masa sabiezē. Uzreiz ņem nost un atdzesē.
GATAVO TORTI
5. Liek biskvītu uz pamatnes, kurš uzlikts uz dubultas, vai pat trīskāršas salocītas pārtikas plēves, vai arī folliju (es otreiz izvēlētos laikam tomēr folliju- tā tomēr stiprāka). Liek apkārt metāla konditorejas riņķi, apmēram par 1cm lielākā diametrā kā biskvīts. Iekšpusē kondotorejas riņķim liek acetāta loksni. Metāla riņķim apkārt apliek-paceļ uz augšu plēvi (vai folliju), nostiprina/aplīmē vēl papildus ar skoču (skat.attēlu), lai mango muss neiztecētu, kad to lies virsū. Biskvītu piesūcina ar saldo kefīru.
6. Uz biskvīta klāj aveņu džemu-izlīdzina.
7. Izšķīdina uzbriedināto želatīnu (visērtāk to darīt mikroviļņu krāsnī, ~ 20-30 sek). Tikai neuzvāriet!!!  Izšķīdināto želatīnu iemaisa mango masā. Ļauj masai sākt nedaudz atdzist un sākt biezēt.
8.   Uz aveņu džema apmēram 1 cm biezumā uz klāj mango masu. Pa virsu liek, iespiežot mango musā svaigās avenes. Pāri pārlej atlikušo mango masu. Liek ledusskapī sastingt. Es atstāju līdz rītam.
Gatavo augļus un želeju
9. Vispirms uzbriedina želatīnu: 40 g aplej ar 200 g ūdens.
10. Atlikušajiem 600 gr pievieno citronu sulu, saldinātāju un uzvāra. Atdzesē. Izšķīdina želatīnu mikroviļņu krāsnī un pievieno sīrupam. Noliek malā.
11. Gatavo augļus: uzklāj papīra dvieļus, uz kuriem liks sagrieztos augļus, lai  papīra salvetes uzsūc  augļu lieko šķidrumu (lai vieglāk tos pielīmēt pie tortes)
12. Sagriež augļus, ogas.
13. Vāra “līmi”: 50 g ūdens pievieno 3 g agaru un uzvāra. Vāra 1 minūti. Atdzesē nedaudz.
14. Izņem torti no ledusskapja. !!! Ātrāk to neņem laukā, jo tortei ir  jābūt aukstai (lai agars “nostrādātu” un augļi labi pieliptu). Noņem  uzmanīgi no tortes konditorejas riņķi, plēvi/ vai folliju. Pārliek torti uz jaunas pamatnes: 2-kārši krustu šķērsu salocīta follijas (to vajadzēs atkal aplikt metāla konditorejas riņķi, lai neiztek želeja)
15.  Ņem augļus un sākot no apakšas, pamērcējot “līmē” piespiež pie tortes sāniem (pielīmē).  Kad sāni pabeigti, augļus kārto pa virsu.
16. Apkārt tortei apliek acetāta lentu, piespiež, aizsprauž maliņas. Apkārt atkal liek konditorejas riņķi. Kuram apkārt apliek folliju- noslēdzot apakšu, lai nekas neizlītu pa apakšu, kad pildīs ar sīrupa želeju. Folliju atkal nostiprina ar skoču.
17.  Nogaida, līdz sīrupa želeja sāk nedaudz biezēt un uzmanīgi ar lielāku karoti  iesākumā lej želeju gar sāniem kādu 2 cm augstumā. Liek ledusskapī, lai sastingst  uz kādām minūtēm 15-20.
18. Izņem torti un turpina piepildīt sānus un tortes virsmu ar sīrupa želeju līdz visi augļi “noslīkuši” želejā. Torti liek ledusskapī sastingt. Un no rīta izbaudam no sirds šo skaistumu!
Uzturvērtība visai porcijai (2700 g) OB = 106,5 g, OH = 250,6 g, T = 25,8 g,  Kcal = 1774,3
Uzturvērtība 100 g
OB  = 3,6 g
OH  = 8,6 g
T = 0,8 g
Kcal = 61