Kura gan no mums meitenēm, nav sapņojusi būt tāda, kura var ēst visu un dauuuudz un tajā pašā laikā būt pati, pati, pati…..skaistākā un pati, pati slaidākā…?
Zemāk minēti vienīgie un patiesākie priekšnosacījumi, lai kļūtu par raganu….:)

Zinātnes pasaulē jau seeeen ir pierādīts, ka intensīvi spēka treniņi ir labākais veids palielināt savu “beztauku” masu, latviski: muskuļu masu…. Jūs protams, tūlīt lielām, izmisušām acīm man metīsieties virsū: da, beidz, sievietei nepiedien muskuļi, viņai ir jābūt sievišķīgai…..(nez kāpēc man jautā, kā es savos gados varu “turēt buru”?)

Bet!  Runājot cilvēkiem saprotamā valodā, es ar vārdu “masa” biju domājusi to ķermeņa svara daļu, kura gan nav vienīgais, bet viens no pamatfaktoriem , kas nosaka jūsu vielmaiņas ātrumu miera stāvoklī.

Runa ir par  to pašu bāzes vielmaiņu- jūsu organisma ikdienas enerģijas (kaloriju) patēriņu, kurš tomēr sastāda jūsu dienas lielāko daļu. Un tās palielināšana ir ļoti būtiska tiem, kas vēlas samazināt svaru.

Cik ļoti izmainās bāzes pamatvielmaiņa palielinoties muskuļu masai?

Viens no pētījumiem parādīja, ka palielinoties muskuļu masai vidēji par 2 kg, vielmaiņa palielinās vidēji par 7 % (~ 100 kcal dienā).

Citā pētījumā tika pierādīts, ka palielinot “tīro” muskuļu masu par 1,5 kg vielmaiņas ātrums palielinās  7 % (~ 162 kcal dienā)

Trešajā pētījumā pierādīts, ka palielinot muskuļu masu par 2,4 kg vielmaiņas ātrums palielinās par 4 % (73 kcal/dienā)

Grupa, kura papildus saņēma vēl OB (olbaltumvielas) palielināja muskuļu masu par 3,3 kg un paātrināja savu vielmaiņu par 6% (108 kcal/ dienā)

Visi šie pētījumi kopā pierāda, to,  ka palielinot muskuļu masu par 1,8-2,2 kg var palielināt vielmaiņas ātrumu par  6-7 %, kas ir apmēram par 120 kcal/dienā.

Bet tikpat svarīgi ir  atcerēties arī to, ka ir virkne faktoru, kas var ietekmēt gan jūu vielmaiņas ātrumu, gan muskuļu masas apjomu – un tikai viens no tiem ir jūsu vecums, ķermeņa tips un daudzi citi ģenētikas,  dzīvesveida faktori, kas arī spēlē savu lomu jūsu vielmaiņas ātruma regulēšanā.

Ja jūs “sēdiet” uz diētas, lai atbrīvotos no liekajiem kg, tad viens no veidiem, kā uzturēt savu vielmaiņas ātrumu un muskuļu masu – tie ir spēka treniņi.

Tādēļ, jau atkal atkārtošos: meitenes, (UN ZĒNI!) nebaidieties no svaru stieņiem un hantelēm! Tie ir jūsu labākie ceļabiedri ceļā uz slaidu augumu!!!

Atsauce uz pētījumiem: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11283427/