Vai esiet kādreiz ēduši veselīgu, figūrai draudzīgu medus kūciņu? Un, ja to pagatavo sirsniņas veidā? Un, ja vēl to  skaisti izdekorē? Domāju, ka būs ļoti piemērota 8. marta svētkiem!  Prieks gan sirsniņai, gan vēderam!
Sastāvdaļas (5 sirsniņām)
Ripām
100 gr medus
80 gr sviests
2 olas
Saldinātājs eritrtiols
1 tējk.soda (6 gr)
~ 300 gr milti ( es liku 150 gr kukurūzas+150 gr rīsu milti): varbūt var likt mazāk,  jāskatās, pēc mīklas konsistences (atkarīgs, cik lielas olas)
Krēmam 
100 gr saldais krējums 35%
700 gr kulinārijas biezpiens “Baltais”( šis jaunais produktu lieliski der krēmienm. Ja tāds nav, tad aizvieto ar paciņu biezpienu, pēc iespējas viendabīgāku, vai ar beztauku biezpiena krēmu Alma, bet tad tomēr ieteiktu pievienot stabilitātei ~ 6-7 gr želatīnu)
Saldinātājs
Pagatavošana

Sagatavo sirsniņas trafaretu. Es pati to zīmēju uz A4 lapas.
1. Liek kaltiņā olas, sakuļ, pievieno medu, saldinātāju, sviestu un karsē, līdz sviests izkūst.
2. Pievieno sodu un maisa- līdz masa sāk putoties. Nepārstāj maisīt, līdz masa paliek karameļu krāsā.
3. Pievieno daļu izsijātus miltus, samaisa, pamazām, skatoties pēc mīklas struktūras, pievieno atlikušos miltus un ar rokām samīca mīklu. Ietin pārtikas plēvē un noliek malā, lai nedaudz atdziest.
3. Mīklu sadala iesākumā: 4 vienādās daļās.
4. Uz silikona paklājiņa vai cepamā papīra uzkaisa miltus, ņem vienu mīklas pikucīti, liek uz cepamā papīra, vai paklājiņa un izrullē, apmēram 2-3mm. Uzliek trafaretu un izgriež sirds formas biskvītu. Liek cepeškrāsnī 180 grādos  uz ~8-9 minūtēm un cep gatavu. Izņem un un noliek atdzist.
5. To atkārto ar visiem pārējiem mīklas pikucīšiem. Atlikumus sacepu  mazos sirsniņcepumiņos (tie man sanāca 82 gr). Dažus uzliku dekoram.
Gatavo krēmu
Sablendē saldo krējumu, pievieno kulinārijas  biezpienu, vaniļu, saldinātāju.  Ar konditorejas uzgali un maisiņu spiež krēma bumbiņas uz tortes ripām. Liek virsū (nespiežot) nākamo,  un atkārto procedūru ar visām sirds “ripām”. Dekorē pēc savas izvēles. Jo vairāk augļu izmantosiet kā dekoru (var likt ogas arī starp ripām, iespiežot krēmā), jo mazāks kaloriju daudzums būs tortes 100 gramos.
Uzturvērtība visai porcijai bez dekora ( 1200 gr) OB = 123,4 gr, OH = 281 gr, T = 98,3gr, Kcal = 2580
Uzturvērtība 100 gr
OB = 10,1 gr
OH = 23,2 gr
T = 8,1 gr
Kcal = 213,2

Print This Post Print This Post