Ir vairāki iemesli, par kuriem daļa no mums ir 100% pārliecināti, ka tieši  kāds no šiem iemesliem ir pie vainas tam, ka jūs nevariet nomest lieko svaru.
✔️palēnināta vielmaiņa
✔️hormonālie traucējumi
✔️plati/smagi kauli
✔️ man visi ģimenē ir ar  lieko svaru – tas man iedzimts….

Mīļie mani – ceru, ka  jūs tomēr  saprotiet, ka tas viss ir mīts?  Aizgaiņāsim šos mītus un dosimies pretī savam slaidajam, veselīgajam augumam:
⠀⠀
❌ MĪTS 1.  Man ir hormonālie traucējumi – tāpēc es netievēju….
✅PATIESĪBA. Organisms uzkrāj liekos kg, ne jau hormonu dēļ, bet pateicoties uzņemtajām liekajām kcal, kuras jūs neesiet iztērējuši. Radiet savā ikdienas ēdienkartē 20% deficītu, un, tad paskatieties, kas notiek. Jūs tievēsiet ar visu hormonterapiju.
⠀!!! Ja jūsu apetīte hormonu lietošanas dēļ ir palielinājusies, griezieties pie sava ārsta, lai nomaina jums zāles, jo ne visām hormonālajām tabletēm ir šāds blakusefekts.

❌MĪTS 2.  Man ir palēnināta vielmaiņa, tādēļ, es nevaru notievēt…..
✅PATIESĪBA. Jā ir tā, ka pieaugot liekajam svaram un paralēli dažādām līdz ar to (lieko svaru) saistītām veselības problēmām, vielmaiņa kļūst lēnāka un svars arī samazinās ļoti lēnām un grūti. bet tas nenozīmē, ka tas nesamazināsies. Samaziniet ne vairāk par 100 kcal nedēļā. Un vērojiet sevi. Nevajadzētu būt ne  bada, ne nespēka sajūtai. Ja svars ir izkustējies, tad labāk palikt pie šī kcal daudzuma, bet pielikt paralēli sportiņu: jo sports, līdz ar muskulatūras nostiprināšanos  veicinās vielmaiņu.

❌MĪTS 3. Mūsu ģimenē visi ir ar lieko svaru, apaļi….tātad, man tas iedzimts, tā ir ģenētika….

Tas ir ģimenes ēšanas tradīciju, kuras nododas no paaudzes paaudzē, rezultāts. Ja jūs sastādīsiet sev sabalansētu ēdienkarti ar visām nepieciešamajām uzturvielām, un kcal deficītu – jums vienkārši nebūs citas izejas, kā vien tievēt!

❌ MĪTS 4. Plati un smagi kauli….
✅ PATIESĪBA.  Viss, izņemot mūsu galvas iekšējo daļu, kur atrodas smadzenes, mūsu organismā  sastāv no kauliem, kurus, savukārt veido – kalcijs. Tiklīdz jūs pārstājiet augt, kaulu izmēru nevar mainīt. Bet jūs variet mainīt savu tauku % daudzumu ar kcal deficīta palīdzību.

❌Smagi kauli ? Kopējais  kaulu smagums, bez taukiem un šķidruma, ir ap 4-5 kg pieaugušam vīrietim un 2-3 kg pieaugušai sievietei…

Tā kā spriediet nu, paši, kas īsti pie vainas tam, ka nespējiet pieveikt to briesmoni “lieko svaru”?

Ar mīlestību Ineta