Man bieži jautā, ko darīt, lai atkal kārtējo reizi nenorautos no kārtējās tievēšanas? Vienkārši. Noraušanās nozīmē to, ka tu kaut ko dari nepareizi. Tātad, organismam kaut kas trūkst.
Ja organisms saņem visu, kas “tam pienākas”, nekādai noraušanās nevajadzētu notikt. Nu, vismaz ne tik biežai un traģiskai. Kāpēc tā notiek?  Tas nozīmē tikai, to, ka tava  ēdienkarte nav pilnvērtīga un sabalansēta. Lielai daļai svara samazināšana saistās ar drastiskām diētām, kategoriskiem un krasiem ierobežojumiem: saldumiem nē, maizei nē….Ēdam tikai vistas fileju, olas un gurķus….Un tievējam! Urā! Svars krītās! Tomēr mēs visi ar prātu saprotam: ka tas tā nevar būt ilgstoši. Agri vai vēlu TAS notiks…. Lai TAS nenotiktu: daži mani ieteikumi:

 1. NEGARŠĪGI? Vistas fileja, brokoļi, griķi un viss pārējais. Gribas taču  kaut ko garšīgu, vaine? Jo ēdiens taču ir viena no mūsu ikdienas baudām. Ēst veselīgi ir negaršīgi? Mīts! Tas viss ir mīts!
  Ko darīt? Sāc gatavot garšīgus ēdienus, ar izdomu, bet “pareizos”. Manā blogā tādu ir pārpārēm, visām gaumēm, garšos arī pārējai ģimenei. Pamēģini ! :)  www.edunsporto.lv
 2. MAZ ĒDIENA. Patstāvīgā bada sajūta ir neizturama. Organisms prasa papildināt to ar enerģiju un uzturu.
  Ko darīt? Aprēķini, cik tavam organismam dienā nepieciešamas : olbaltumvielas, ogļhidrāti un tauki.  Tas var palīdzēt pāriet uz normālām porcijām ( bieži vien  daudzi saņemot manas ēdienkartes pēc tam man žēlojas, ka nemaz nevar apēst visu, kas paredzēts…:). Visi nezin kāpēc baidās no ogļhidrātiem? Kāpēc?  Bet tie mums rada sāta sajūtu, sniedz energiju. Aprēķināt to, kas, cik tev pienākas, vari tepat, manā blogā: https://www.edunsporto.lv/?p=5266.
 3. ATTEIKŠANĀS NO SALDUMIEM. Saldumi mums sniedz laimes sajūtu, un mums tomēr, regulāri nepieciešams atslābināties kaut nedaudz. Vai ziniet, ka atteikšanās no saldumiem ir kaitīga psihiskajai veselībai?
  Ko darīt? Sāc gatavot pareizos desertus un ēd tos kaut katru dienu. Aizstāj cukuru ar kādu no dabīgajiem cukura aizvietotājiem (https://dietstore24.com/lv/saldinataji) , bet kārumus gatavo no pilngraudu miltiem, kuri arī ļoti labi pakļaujas cepējas “dresūrai”.  Un arī te var pašpikot idejas no mana bloga.
 4. PĀRCILVĒCISKA FIZISKĀ SLODZE. Novājinātais organisms prasa atjaunot enerģiju un tu meties virsū ēdienam, nešķirojot, kas labs, kas slikts.
  Ko darīt? NEtreneties stundām ilgi sporta klubā, bet izvēlēties atbilstošu treniņu slodzi, atbilstoši savai ēdienkartei (kcal deficītam).  Vai vienkārši daudz staigā, kāp pa kāpnēm, neizvēlies liftu. Padomā par šiem 4 punktiem un pamēģini tos pielietot ikdienā, redzēsi: izdosies!

  Bet, ja pati/-s netiec galā, tad droši raksti un palīdzēšu tikt ar to “briesmoni”galā!
  Ar mīlestību Ineta