Padalīšos arī es ar savu stāstu cerībā, ka tas iedvesmos citus tievētgribētājus.

Līdz 37 gadu vecumam biju slaida. Svēru ne vairāk kā 65 kg pie auguma 164 cm. Divi mazi bērni, neliela lauksaimniecība, 2 darbi un nelieli ienākumi – tas viss neļāva man pieņemties svarā. Gribējās darboties,visu paspēt un ēšanai nebija laika un ēst nemaz negribējās. Tad izšķīros no pirmā vīra, pārvācos uz dzīvi dzīvoklī un uzsāku jaunas attiecības, kuru laikā sāku pieņemties svarā.  Gada laikā pieņēmos aptuveni par 20 kg. Attiecības nebija ilgstošas, bet ļoti pārdzīvoju šķiršanos. Strauji zaudēju svaru, jo nebija apetītes. Atguvu aptuveni to pašu svaru, kas bija iepriekš (zem 65 kg). 40 gadu vecumā  dzīve kļuva stabilāka, bērni bija sasnieguši pilngadību, mani ienākumi kļuva lielāki, aizgāju no otra darba, uzsāku attiecības ar tagadējo vīru un parādījās brīvais laiks. Tā kā man nebija hobiju un esmu mājās sēdētāja,tad ēdiens kļuva par manu hobiju, mierinātāju un izklaidi. Vakaros atpūtos pie TV un ēdu saldējumu, grauzu saulespuķu sēkliņas un man patika paēst arī kartupeļus ar gaļu. Man ļoti patika gatavot ēst, to darīju katru dienu. Ja neviens negribēja ēst,tad man šķita,ka man viss ir jāapēd. Lielu iespaidu uz svaru atstāja tas, ka strādāju sezonas darbu jau 15 gadus, kur vasarā jāveic smags fizisks darbs un ziemā var atpūsties. Nemācēju sevi nodarbināt ziemas periodā, un dzīvojot maza ciemata dzīvoklī nebija nekādu aktīvas atpūtas iespēju. Ēdot varēju pavadīt katru ziemas dienu no rīta līdz vakaram.  Ziemā svars strauji kāpj, bet uzsākot darba sezonu strauji zaudēju 10-15 kg pirmajos mēnešos. Tad organisms pierod pie slodzes, apetīte aug un sezonas beigās ir svara kāpums. Šo gadu laikā svars svārstījās no 80 līdz 106 kg. Pirms 3 gadiem nolēmu sarakstīties ar tagadējo vīru. Gribēju notievēt,bet ātri. Uzsāku Stokholmas diētu ziemas periodā. Pirmajā nedēļā zaudēju 6 kg, bet kopumā 2 mēnešu laikā zaudēju 10 kg (no 92 kg uz 82 kg). Papildus nūjoju. Pārtraucu,jo sāka sāpēt kuņģis, visu laiku bija bezspēks un gribējās gulēt. Neiesaku nevienam ievērot šo diētu. Dienā man vajadzēja apēst tikai 80 g vistas gaļas. Kā uzkoda bija jāēd tomāts, gurķis vai pus ābols. Sāta sajūtas nebija ne mirkli. Griķi un rīsi – nekā tāda tajā ēdienkartē nebija. Bija jāēd tikai zaļumi. Cietos ,jo gribēju notievēt. Pēc 2mēnešiem sarakstījos ar vīru un tad pārtraucu ievērot diētu.

Pēdējos 3 gados svars bija 98-106 kg, tāpēc nolēmu, ka tā vairs nevar turpināt. Pēdējos gados arī pieauga asinsspiediens, tāpēc lietoju medikamentus. Jau vairākus gadus gribēju lūgt palīdzību Inetai, bet nevarēju saņemties. Šī gada janvārī meita mani pieteica Inetas tievēšanas projektam. Es ļoti baidījos un negribēju,jo Stokholmas diēta atstāja uz mani sliktu iespaidu un es domāju,ka atkal būs jābadojas, kā arī šķita, ka man nesanāks. 2.janvārī svēru 98,4 kg. Tad sāku mazāk ēst un tad,kad tiku pie Inetas sastādītās ēdienkartes 14.janvārī svēru 94 kg. Ieraudzīju ēdienkarti, sapirku visus produktus un pieturējos pie tā,kas ir jāēd. Man bija 1300 kcal ēdienkarte ar 3 pamata ēdienreizēm un 2 uzkodām. Priekš manis atklājums bija avokado, olu baltums pudelē, 10% siers, Fazer rudzu doniņas. Arī mūsu veikalos var nopirkt veselīgus produktus! Pirmajā nedēļā šķita, ka porcijas ir par lielu. Pēc tam pieradu un šķita,ka porcijas ir atbilstošas – nebiju ne pārēdusies, ne badā. Jutu sāta sajūtu un biju pārsteigta, ka esmu paēdusi. 4 nedēļas pēc ēdienkartes saņemšanas jau svēru 89 kg.  Asinsspiediens normālizējās un zāles arī vairs nedzeru. Pirmos 4 mēnešus katru nedēļu svars kritās stabili par 1 kg un maija beigās svēru jau 79 kg. Tad sāka palikt grūtāk. Redzēju, ka izskatos labāk un šķita, ka varu atļauties kaut ko treknāku. Agrāk labprāt ēdu saldumus, bet tagad viss šķiet pārāk salds. Iemācījos gatavot bez cukura un sāls. Vīram gatavoju atsevišķi, bet vistas gaļu viņš pierada ēst tādu, kādu pagatavoju (bez sāls). Sākoties darba sezonai vakaros kļuva grūti noturēties. Ik pa laikam gribas kaut ko pagrauzt. Ineta ātri noreaģēja un koriģēja ēdienkarti uz 1500 kcal. Pēdējās nedēļās svar krīt un atkal kāpj, bet ir stabils. Pamanīju,ka strādāt ir daudz viegāk. Eju bez aizdusas un enerģijas ir daudz vairāk. Jūtos ļoti labi, jūtos jauna, dzīvespriecīga un sievišķīga. Nav kompleksu iziet sabiedrībā.

Cīņa vēl turpinās. Mans mērķis ir 60-63 kg. Pašlaik sveru 78 kg. Jāsaka, ka vaina ir manī. Grūti vienmēr atteikties no papildus porcijas vakaros. Uzskatu, ka nevajag sevi žēlot ar ēdienu un zinu, ka tas prieku nenes. Saprotu, ka vajag atrast nodarbi vakariem, lai nav jādomā par ēdienu.

Lielu paldies gribu pateikt Inetai par šo projektu! Projekta tievētāju atbalsta grupiņa ir lielisks motivators. Lasot kā citiem iet es saņemos un eju tālāk. Kauns nodot atskaiti, kad ir svara kāpums, taču tas arī motivē. Ineta vienmēr ātri atbild uz visiem jautājumiem, motivē, atbalsta un mudina nepadoties. Arī meitenes no projekta vienmēr atbalsta un uzklausa. Bez viņām man tas noteikti nebūtu izdevies, jo uzskatu, ka viens cilvēks nav cīnītājs.

Gribu teikt arī pārējiem – nežēlojiet sevi! Kad tad, ja ne tagad? Es sevi jau biju norakstījusi kā vecu un nespējīgu, bet tagad jūtos dzīva, jauna un daudz priecīgāka! Viss ir iespējams un viss ir sasniedzams! Novēlu, lai jums būtu kāds,kas paskubina un lai būtu gribasspēks sasniegt sapni par labu fizisko veselību, kas pavisam noteikti uzlabos arī garīgo veselību!