Es domāju, ka nevienam nav noslēpums, ka cukurs ir “ļaunums”. Protams, es negribu jūs biedēt, bet mūsdienu zinātnieki jau sen pierādījuši, ka pārmērīga cukura lietošana uzturā veicina tādu smagu slimību kā: cukura diabēts, hipertonija, insulta, un citu smagu saslimšanu attīstību.

Un, ziniet? Es nezinu nevienu plusu cukura lietošanai uzturā. Cukurs vajadzīgs smadzenēm? Kāds Snickerīts,cepumiņš,  šokolādes končas? Nabaga studentiem pirms eksāmeniem, lai labāk smadzenes strādā? Vai ziniet, ka tas viss ir pašu radīts Mīts. Glikozi var saņemt arī no rupjmaizes, pilngraudu produktiem. Glikozi var saņemt arī no olbaltumvielu produktiem. Tā  kā saprotiet, ka  tas viss noteikti neattaisno neierobežotu šokolādes , cepumu un citu ātro cukuru lietošanu uzturā. Ko gan darīt? Tam visam  var līdzēt, bet ir jāsaprot, ka tas nav kā ieņemt citromonu vai ibumetīnu pret galvassāpēm, kas pāriet pēc minūtēm 20. Ir jāpaiet  laikam, lai tas iedarbotos – bet tas reāli strādā!

Paši efektīvākie veidi kā cīnīties ar tieksmi pēc saldumiem:
* Uzņem savā uzturā pietiekoši daudz olblatumvielas. Ideālā salikumā olbaltumvielām jābūt katrā ēdienreizē. Arī brokastīs. Ja trenējieties 3x nedēļā, tad kā minimums vajadzētu uzņemt 1,2 gr olbaltumvielu uz 1 kg masas.
*Uzņem labos taukus. Tie sniedz ilgstošu sāta sajūtu. Rieksti, avokado, olīveļļa – tiem jābūt Taviem draugiem.
* Hroms. Veselībai un dzīvībai svarīgs mikroelements. Līdzīgi insulīnam tas palīdz uzsūkt cukuru, uzlabojot glikozes vielmaiņu un uztur normā cukura līmeni asinīs. Hromu var atrast tādos produktos kā: olas, zivis, brokoļi, rieksti, āboli, lēcas. Kā arī nopirkt kā UB aptiekā.
* Garšvielas. Kanēlis muskatrieksts, kardamons, dabīgie saldinātāji – tie ir tie,  kas palīdz regulēt cukura līmeni asinīs.
* Mazinām stresu! Piedevas ar triptofānu palīdz organismā izstrādāties serotanīnam un mazina tieksmi pēc salda. Lieta tāda, ka stresa stāvoklī organisms pastiprināti izmanto triptofānu, tādējādi tā dienas devai būtu jābūt dubultā. Tādēļ, uzturā jācenšas lietot vairāk olbaltumvielas un jālieto ar triptofānu bagāti produkti
* Ar stresu cīnīties palīdz arī cinks un magnijs. Magnijam piemīt nomierinošas īpašības. To var atrast griķos, kakao – pupiņās, avokado. Bet savukārt, cinku – ķirbjos, jūras veltēs un pākšaugos.

Lai jums izdodas!