Parunāsim par pašu nejēdzīgāko, manā skatījumā, naudas tērēšanu, domājot par sevi, mīļo, savu veselību un izskatu.

Droši vien esiet dzirdējuši teicienu: “Ar vislabākajiem nodomiem ceļš uz elli bruģēts”…un šeit es saskatu līdzību. It kā jau cenšamies savā labā ieguldot ne mazus līdzekļus, bet….

Par ko es runāju? Par to pašu, kas pēdējā laikā, īpaši pēc Jaunā gada sagaidīšanas, tik ļoti pārņēmis mūsu sabiedrības prātus. Par “ķermeņa attīrīšanu”.

Jāatzīst, ka es jau sen savu organismu neuzskatu par kaut kādu atkritumu izgāztuvi, vai, atvainojiet, miskasti, kur parasti gāž iekšā dažādus atkritumus, un, kas pakāpeniski pildās ar dažādām pūstošām indēm un toksīniem. Un kas, periodiski jātīra no visiem šiem mēsliem: tā dēvētajām “šlakvielām” un toksīniem.

⠀Tomēr daudzi cilvēki ir vienkārši pārņemti ar šo ideju un ir pilnīgā pārliecībā, ka viņu organismi tā arī ir iekārtoti. Un visam tam risinājums viņu skatījumā ir ne jau normālā un līdzsvarotā dzīves ritmā ar pilnvērtīgu uzturu un regulārām fiziskajām aktivitātēm, bet gan kaut kādā “īpašā metodikā”, kura vienā paņēmienā tiks galā ar jūsu lieko svaru, nejauko celulītu, maģiskā veidā uzlabos jūsu ādas izskatu. Ir nepieciešams tikai pabadoties, padzert suliņas vai citronūdeni, ierobežota budžeta gadījumā, un jūs esiet uz jaunas dzīves sliekšņa.

Vai arī pēc draugu/draudzeņu ieteikumiem aizbraukt uz dārgu klīniku, jo, kā gan lai netic, jo viņu “burvju” vārdi:  “Tu zini, ka pie viņa brauc un ārstējas visas Krievijas  zvaigznes”,  iedarbojas maģiski… Nu, kā gan tu neticēsi..? Bet tur jau izdevumi ir daudz nopietnāki – klizmas, zarnu skalošana, speciālas ārstu sastādītas ēdienkartes, caurejas zāles, diurētiķi, un citi tamlīdzīgi preperāti – par šo budžetu jau jaunu auto var nopirkt.

Viss, kas jums jāzina par organisma attīrīšanu no toksīniem ir tas – ka mūsu organismā ir gan sistēmas, gan orgāni, kas savlaicīgi par to parūpēsies. Aknas un nieres šo funkciju veic jau kopš pirmajām sekundēm tiklīdz jūs ieradāties šajā pasaulē.

Bet, ja nedod, Dievs, jūsu nieres pārstās funkcionēt, tad ar citronu ūdentiņu  un caurejas tējiņām te netiks līdzēts. Jūs nokļūsiet hemodialīzes nodaļā un tas jau būs briesmīgi.

Tādēļ, lūdzu, beidziet ticēt brīnumiem, bet pievērsieties sevis “sakārtošanai”  un svara samazināšanai ar sabalansētas ēdienkartes ar samērīgu kcal deficītu, palīdzību. Un tādējādi jūs savam organismam sniegsiet daudz vairāk laba un noderīga, nekā visdārgākā detoksikācijas klīnika pasaulē. Turklāt tas neko nemaksās.

⠀Ar mīlestību Ineta