Nu, ko jaunais gads iesācies. Esiet iesākuši virzīties pretī saviem nospraustajiem mērķiem, esiet izmainījuši  savu dzīvi par 180 grādiem?

Zinu, ka ne visi. Daudzi to gribētu, bet ne visiem sanāk. Kad jautāju, kāpēc? Man atbild – pietrūkst gribasspēka … (jokojot: griba ir, spēka nav…).

Bet ziniet, ko? Varbūt aizmirsīsim šo nodrāzto,  neko neizsakošo teicienu “nav gribasspēka” ?  Jo ilgāk slēpsieties aiz šī mistiskā vārdu savienojuma, jo ilgāk tērēsiet savas dzīves dārgos mirkļus, pat nemēģinot spert soli pretī sev – jaunam, citam.

Gribasspēks vienmēr ātri beidzas. Bet to jau jūs ziniet paši no savas pieredzes. Uz to atsaukties ir bezjēdzīgi.
Ziniet, ka patiesībā tie, kas  apkārtējo acīs visvairāk izceļas ar paškontroli,  mazāk par citiem sev ko liedz ikdienā. Viņi vienkārši paši rada sev tādus apstākļus, lai  mazāk nokļūtu situācijās, kad  jādemostrē savs gribasspēks. Saprotiet, ko es ar to domāju?

Ir vēl viens vārdu savienojums: “visu ar  mēru”. To zina un arī atkārto daudzi, bet kā tas darbojas, nav ne jausmas.
Paskaidrošu:
Daudziem cilvēkiem ir vieglāk atteikties no kāda kārdinājuma, nekā to izmantot “ar mēru” . Respektīvi, ir daudz vieglāk atteikties no viena Rafaello, nekā apēst vienu, un tad nespējot tikt galā ar kārdinājumu izēst visu kārbiņu.

Tādēļ, aizmirsīsim par gribasspēku un mēra sajūtu, bet labāk nodrošināsim sev tādus apstākļus, tādu vidi, kas neļaus jums izjust šīs mistiskās sajūtas un pēc tam visas neveiksmes norakstīt uz šo “ļauno iemiesojumu” rēķina..:)

Ja jūsu ledusskapis būs pilns ar kalorijām bagātu ēdienu un vienkāršajiem ogļhidrātiem, tad es patiešām gribētu redzēt, cik vīrišķīgi  un cik ilgi, jūs turēsieties pretī iespējai veselīga ābola vietā apēst šokolādīgas kūkas gabalu?
Bet, ja jūsu ledusskapis būs pilns ar augstvērtīgiem olbaltumvielu produktiem, dārzeņiem, augļiem, jums nenāksies slēgt darījumu ar savu gribasspēku..:)
Tas pats attiecas uz cilvēkiem, kas jums apkārt. Ja jums apkārt, blakus ir cilvēki, kas jūs nesaprot, neatbalsta..tad tā pati analoģija.
Veiksmi mums visiem sevis paša meklējumos!