Rūpes par sevi nevienmēr ir tik patīkamas, kā varētu likties. Nereti tas nozīmē darīt lietas, kas pašai nepavisam nav tik patīkamas: svīst treniņos, vai pateikt  kādam savam “toksiskam” draugam, ka tomēr nevēlaties vairs ar viņu tikties.

Vai atrast otru darbu, lai beidzot sāktu krāt, vai arī paveikt liekas neizpildāmo – pieņemt sevi tādu, kāda esi, nevis censties atbilst kaut kādiem ideāla standartiem un pēc tam, pēc šīm pūlēm ņemt „piespiedu” atpūtu, ar putu vannām, masāžām, atslēgtu telefonu un glancētiem žurnāliem rokās, lai atgūtos un atpūstos no šiem centieniem.

Rūpes par sevi nav līdzīgas atvaļinājumam, kad mēs mūkam, dodamies prom, jo esam pārgurušas, iztukšotas, izmocītas iekšējā pressinga dēļ.

Īstās rūpes par sevi – tā nav sāls vanna un šokolāde torte, bet gan izvēle un iespēja veidot savu dzīvi tā, lai no tās nav jābēg….

Bet tas bieži nozīmē darīt lietas, kuras jums mazāk par visu gribas darīt.

Tas nozīmē godīgi paskatīties uz jūsu neveiksmēm un izlemt, ko ar tām darīt. Tas nozīmē, to, ka kādas jūsu vēlmes netiks piepildītas.Tas nozīmē, ka jums jāspēj atlaist to, kas jāatlaiž. Izvēlēties jaunu mērķi. Kādu no jūsu apkārtnes tas satrauks, bet kādam jūsu izvēle kļūs par upuri.

Rūpēties par sevi  – nozīmē dzīvot, nekopējot citus cilvēkus, – un iegūt savu personīgo dzīvi – tādu,kura, iespējams nederēs citiem. Bet derēs jums.

Rūpēties par sevi – nozīmē ļaut būt sev normālam. Parastam.Nepavisam ne izcilam. Mierīgi attiekties pret to,ka virtuve kādreiz var būt arī nenokopta, un saprast to, ka ideāls augums un saiešanās ar neīstajiem draugiem – nav galvenie mērķi dzīvē.

Rūpes par sevi – nozīmē tikt skaidrībā par saviem satraukuma (trauksmes) iemesliem: cik lielā mērā tie izriet no tā, ka nespējiet realizēt savu iekšējo potenciālu, un cik lielā mērā no agrāk iekaltajiem reaģēšanas šabloniem – drudžaini apdomāt, kā atrisināt problēmu, pirms vispār top skaidrs, kas notiek.

Rūpes par sevi – tā ir vēl viena lieta, kuru sabiedrība gaida no šodienas sievietes.Tu patiešām esi izvēlējusies pareizo filtru instagramā, lai izliktu to skaisto foto ar rudens dālijām. Sveces,kuras tu šodien aizdedzi  ir tiešām roku gatavotas, vai arī tās ir tie mēsli, ko piedāvā lielveikali? Kā gan var apstādināt nenovēršamo kapitālisma iejaukšanos (tā  izpratnē) tādā lietā –kā sievietes rūpes par sevi? Nezinu, kā jums, bet manis lielākā daļa pret to joprojām cenšas, pat neapzināti protestēt,  piemēram: es varu uz veikalu mierīgi aiziet nekrāsojusies, un vienkāršās treniņbiksēs…. varu sēžot uz soliņa apēst savu sviestmaizi, vai kūkas gabalu. Katram jau laikam savs veids.

Pasaule, kurā rūpes par sevi kļuvušas par patērētāja trendu, vairs nav vesela….

Ja jūs jūtiet, ka regulāri aizraujieties ar šāda patērētāja rūpēm par sevi, tad tas nozīmē, ka patiesībā rūpes par pašu sevi patiešām atstātas novārtā. Patiesām  rūpēm par sevi   ir maz sakara, ar to,  lai  „sevi palutinātu”, bet  diezgan daudz, lai būtu adekvāts audzinātājs pats sev, un izdarītu izvēli par labu sev, kas nodrošinās jūsu veselību, panākumus, veiksmi ilgtermiņā.

Pārmērīgi noslogotajai, šodienas traki steidzīgajai dzīvei, kurā mīt dažādas atkarības un dažādu, sev patiesībā svarīgu lietu atlikšana uz vēlāku nav nekāda sakara ar rūpēm par sevi. Patiesas rūpes par sevi būs tad, kad beigsiet “sevi  labot” un sāksiet rūpēties par sevi….un nemaz nebrīnieties, ka par lielu pārsteigumu sev pamanīsiet, ka tiklīdz jūs pārstāsiet sekot patērētāju trenda prasībām, visas raizes un problēmas, kuras jūs centāties “izlabot”, pašas par sevi atrisināsies.

Rūpēties par sevi – nozīmē būt savas dzīves varonim, nevis upurim. Tas nozīmē, pārskatīt savas dzīves vērtības, priorotātes, un izmainīt to tā, lai jums nebūtu jāmūk prom no tās pēc atelpas. Tas nozīmē pārstāt izvēleties prioritātes pēc  tā, ko nosaka sabiedrība, kas no malas izskatās labi, pārstāt ieciklēties uz vieniem mērķiem. lai paliktu spēki citiem, pēc būtības svarīgākiem, nozīmīgākiem…

Būt godīgiem, pat tad, ja, ne visi par to jūs mīlēs.  Satikties beidzot ar savām vēlmēm un vajadzībām un pārstāt baidīties par apkārtējo viedokli,  un, gan ko viņi par jums tādēļ padomās. Kļūt par personību. Par kādu, kāda  jūs vienmēr esiet vēlējusies kļūt. Sekot savam aicinājumam un kļūt par to, kas zina, ka putu vanna, spa un šokolādes kūkas ir labsajūta, ko sniedz dzīve, nevis iespēja aizmirsties un aizmukt no ikdienas…